14 Şubat Sevgililer Günü

Sağlıklı Yaşam | 07 Şubat 2013 23:38

14 Şubat Sevgililer Günü14 Şubat Sevgililer Günü Haberi 2083 Kez Okundu.

Sevgililer günü yaklaştığında tüm sevenlerin içi kıpır kıpır olur. Özellikle kadınların çok daha fazla önemsedikleri bu günü özel kılmak için erkekler de artık çaba harcar oldu.


Bir sürü firmanın sevgililer gününe özel koleksiyonlar ürettiği, restaurantların sevgililer günü özel menüleri hazırladığı, tatil mekanlarının 14 Şubat tarihine göre kampanyalar yaptığı bir dönemde erkekler artık isteseler bile bu tarihi unutmaz oldular.


Eğer ilişkinizde sorunlar yaşıyorsanız 14 Şubat Sevgililer Günü aranızdaki uzaklığı veya soğukluğu çözmek için harika bir fırsat olabilir.
Seneler çok çabuk geçerken ilişkiler anlamında yerinizde saydığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Her yıl bir sene daha yaşlanıyor olmak kulağa ürkütücü gelmekle beraber size kazandırdığı tecrübeler açısından hiç de kötü değil. Tabi deneyimlerinizi akılcı kullanabiliyorsanız...


Eski sevgililerinizin hayaletlerinden kurtulun. O şimdi şu an kiminle ne yapıyor, yeni sevgilisine benden daha mı iyi yoksa kötü mü davranıyor, yeni sevgilisi benden daha güzel mi çirkin mi soruları kafanızı boşu boşuna meşgul etmesin. Eski sevgilinizin hayatı sizi artık ilgilendirmiyor/ilgilendirmemeli, yeni tanıştığınız kişileri eski sevgililerinizle kıyaslamak da buna dahil. Kendi hayatınızla ve ne yaptığınızla/yapmadığınızla/yapamadığınızla ilgilenin.

14 Şubat Sevgililer Günü

İşte ilişki danışmanımızın ilişki tazelemek konusundaki önerileri
Platonik olarak beğendiğiniz kişiler konusunda aksiyon alın. Saplantılı bir şekilde birini düşünmeniz, onunla karşılaşma ya da konuşma olasılığına göre günlük planlarınızı değiştirmeniz çok yorucu, yıpratıcı, kendinizi zamanla değersiz hissetmenize yol açacağı için sizi depresyona kadar götürebilecek tehlikeli bir süreçtir. Bir şekilde ona olan ilginizi belli edin, dikkatini çekmek için çabalayın. Eğer olmuyorsa da elimden geleni yaptım, şansımı zorladım, ona olan ilgimi belli ettim, bundan sonrası ona kalmış artık diyerek içinizi rahatlatabilirsiniz.

Sürekli aynı adamların peşinden gitmekten vazgeçin. Aynı karakterdeki, aynı tarzdaki kişiler ile tekrar tekrar beraber olmayı denerseniz, tekrar tekrar aldatılmanız/kavga etmeniz/ayrılmanız kaçınılmaz olacaktır. Yeni insanlarla tanışma konusunda tembellik yapmayın. Farklı ortamlara girmeyi deneyin, ezbere bilmediğiniz niteliklerdeki kişileri tanımaya çalışın.

Uzunca bir süredir listenizde olan ve artık etrafınızdakilere kabak tadı vermiş olan yapacağım/edeceğim listesini temizleyin. Ya da kim olduğunuzla barışın. Sigarayı bırakacaksanız bırakın. Kilo vermeyecekseniz eski küçük beden kıyafetlerinizin içine giremediğiniz için her seferinde üzülmeyi bırakın, gardırobunuzu yenileyin. Katılmak istediğiniz kursları ve fiyatlarını, gerçekten gidip gidemeyeceğinizi oturup hesaplayın. Söyledikleri ile sürekli kendini tekrar eden, lafları hep havada kalan, kendini bir adım öne taşıyamayan biri olmayın. Hayatınızla örnek olursanız ancak etrafınızda saygı uyandırabilirsiniz.

14 Şubat Sevgililer Günü Haberi 2083 Kez Okundu.

Yapılan Yorumlar

YORUM YAZIN