2011 kıyafet trendleri

Moda | 22 Aralık 2010 00:58

2011 kıyafet trendleri2011 kıyafet trendleri Haberi 2267 Kez Okundu.

Bu kışın trendlerini 1970’ler belirlerken, başrollerde camel ve kahverengi tonları yer alıyor.


Kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlayan kış soğukları modaya romantizm ve sadeliği getiriyor. Bu kışın trendlerini 1970’ler belirlerken, başrollerde camel ve kahverengi tonları yer alıyor.

Sayılı günlerin kaldığı yeni yıl alışverişinin başladığı bu dönemde kadınlar ve erkekler ne tür kıyafetleri tercih etmeli, hangi rengi kullanmalı ve nasıl kombin etmeli?

Moda uzmanlarından derlenen bilgilere göre, işte moda severler için bu sezonun trendleri

Kadın: Kadınlar için bu sezon leopar ve folklorik desenler, ekose ve metalik gösterişli neon renkler bir arada kullanılıyor. Dünyaca ünlü markaların koleksiyonlarında baştan aşağı tek renk vurgusunun yanı sıra hardal sarısı, ten rengi ve kırmızı renklerin birlikteliği ile siyah, mor ve grilerin hakimiyeti söz konusu. Kıyafetlerde ise rahat kesimli pantolonlar, pırıltılı elbiseler, dolgu örgüler ve tüylü kocaman botlar dikkat çekiyor.

Modacılar kumaş seçenekleri olarak koton, kaşmir, kürk, kadife, kalın triko, dantel, tafta ve deriyi tercih ederken; tüm koleksiyonlarda çiçek, tropikal, leopar ve egzotik baskılar da desen olarak göze çarpıyor.

Triko elbiseler, bol paça kaşmir pantolonlar, uzun etekler, tunik rüzgarlıklar, hacimli paltolar ile birlikte gösterişli turuncu ve grafik desenler de çok gözde. Omuzlardan salınan pelerinler bu senenin de vazgeçilmezlerinden.

Bu sezonu diğerlerinden ayıran en önemli özellik etnik tasarımlara yapılan vurgu. Haki rengin ağırlıkta olduğu otantik desenler rengarenk aksesuarlarla destekleniyor.

Moda uzmanları bu sezon hiçbir dönem görülmediği kadar palto kullanılacağı konusunda hemfikir. Her renkten palto hem jean pantolon, hem de şık elbiselerle kullanılabilir. Beyaz, bu sezon paltolarında en önde gelen renk. Ayrıca, hem hafta sonu hem de geceleri şık bir elbiseyle kulanılabilecek her dönemin kıyafeti parka yine rafları süsleyecek.

Şimdi ve hatta önümüzdeki yaz çiçekli desenler sürekli olacak. Elbise çeşitlerinin çokluğu da dikkat çekici özelliklerden biri.

2011 kıyafet trendleri Haberi 2267 Kez Okundu.

Yapılan Yorumlar

YORUM YAZIN