Dudak Çatlamasına Çözüm

Güzellik | 01 Haziran 2011 12:03

Dudak Çatlamasına ÇözümDudak Çatlamasına Çözüm Haberi 2183 Kez Okundu.

Sıcak soğuk hava değişimleri, vitamin eksikliği, yetersiz bakım, kalitesiz kozmetik ürün kullanımı gibi nedenlere bağlı olarak dudaklar çatlama görülür. Dudaklarınızı nemlendirmek, pürüzsüz görünmesini sağlamak için önlemler alabilirsiniz.


Su için!

Hem vücut hem de cilt sağlığımızın günde yaklaşık 2 Litre su içmemiz gerektiğini biliyoruz ama genellikle içmiyoruz. Yeterli miktarda su içilmediğinde ciltte kuruma dolayısıyla dudaklarda çatlama görülüyor. Kendinize bir iyilik yapın ve hemen şimdi büyük bir bardak su için.

Vitamin Alın!

Vitamin eksikliği çeşitli yollarda kendini belli eder. B vitamini eksikliği olan kişilerde dudak çatlaması yoğun olarak görülüyor. İsterseniz kapsül yoluyla isterseniz yiyeceklerden doğal yolla B vitamini alarak dudak çatlamasını önleyebilirsiniz.

Nemlendirin!

Kuruyan dudak yüzeyi çatlar. Kendini yenilemesi ve toparlanması için nemlendirilmeye ihtiyacı var. Aşağıdaki bitkisel kürü deneyerek dudak çatlamasına çözüm bulabilirsiniz. Haftada 2 kez denemeniz yeterli olacaktır.

Dudak Çatlamasına Doğal Çözüm Kürü

Dudak çatlamasına özel kürde bulunan bal; hücrelerin yenilenmesini sağlıyor. Toz şeker, pütürcüklü yapısı sayesinde peeling görevi görerek ölü hücrelerin temizlenmesine yardımcı oluyor. Zeytinyağı içerdiği E vitami ile ciltte ve saçta olduğu gibi dudaklarda da yoğun nemlendirme yapıyor.

Malzemeler,

1 tatlı kaşığı bal
1 çay kaşığı toz şeker
Yarım çay kaşığı zeytinyağı
Hazırlanışı ve Uygulanışı,

Bal ve tozşekeri karıştırın.
Karışımı dudaklarınıza 3 dakika boyunca masaj yaparak yedirin.
Ilık suyla durulayıp kurulayın.
Pamuk yardımıyla zeytinyağını dudaklarınıza sürün.
10 dakika bekletin.
Cilt türünüze uygun bir ürünle yıkayıp durulayın.

Dudak Çatlamasına Çözüm Haberi 2183 Kez Okundu.

Yapılan Yorumlar

YORUM YAZIN