Dudak kalemi kullanmak için 5 sebep

Güzellik | 22 Kasım 2013 12:38

Dudak kalemi kullanmak için 5 sebepDudak kalemi kullanmak için 5 sebep Haberi 1602 Kez Okundu.

Dudak kalemi, dudak makyajınızın iyi sonuç vermesi için en önemli malzemedir. İşte nedenleri...


Makyaj yaparken çoğumuzun kullanmayı atladığı dudak kalemi, dudak makyajınızın iyi sonuç vermesi için en önemli malzemedir
1- Kalıcılık sağlar

Rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız dudak kalemi kullanmalısınız. Dudak kalemi, rujun dudağınıza daha iyi tutunmasını sağlar, böylece rujunuzu sürekli tazelemek zorunda kalmazsınız.

2- Dağılmayı önler

Özellikle koyu renkli rujlarda dağılma sorunu vardır. Dudak kalemi rujunuzun dağılıp kenarlara yayılmasını önler ve düzgün görünmesini sağlar.

3- Dudağın şeklini vurgular

Eğer dudaklarınız dolgunsa bunu dudak kalemi ile ön plana çıkarabilirsiniz. Dudaklarınız küçük ise dudak kaleminin yarattığı etkiyi hemen farkedeceksiniz.

4- Solgun görünümü önler

Rujunuzu sürmeden önce aynı renkte bir dudak kalemi ile dudaklarınızı doldurursanız, rujunuz çıkmaya başlasa bile zemini aynı renkte olduğu için sizi çıplak görünümden korur. Böylece dudaklarınız uzun süre renkli kalır.

5- Dolgun gösterir

Dudak kalemi sadece dudaklarınızın şeklini ortaya çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda dolgun bir görünüm de kazandırır. Dudak kaleminizi süreceğinizin rujun tonlarında seçmeye özen göstermelisiniz.

Dudak kalemi kullanmak için 5 sebep Haberi 1602 Kez Okundu.

Yapılan Yorumlar

YORUM YAZIN