Düğün, balo salonundaysa nasıl giyinilir?

Moda | 21 Mayıs 2011 16:32

Düğün, balo salonundaysa nasıl giyinilir?Düğün, balo salonundaysa nasıl giyinilir? Haberi 4520 Kez Okundu.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte düğün davetleri çoğalmaya başladı. Her biri ayrı konsepte sahip..


Peki, hangi düğün konseptine, nasıl hazırlanmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Balo düğününe, kır düğününe katılır gibi hazırlanıp gitmeniz hoş olmayacaktır diyor ve bir balo düğününe nasıl katılmanız gerektiğini işin uzmanı Privenuptia Genel Müdürü Figan Özkara’ya soruyoruz…

Şık bir otelin balo salonunda yapılan bir düğüne gidiliyorsa, gelin de konuklar da dilediği kadar iddialı seçimler yapabilir. Straplez, kabarık etekli, işlemeli, ipek tafta, uzun kuyruklu, uzun duvaklı gelinlikler, kabarık gösterişli topuzlar, canlı tonlardaki makyaj rahatlıkla gelin adaylarının tercihi olabilir.

Sütyen yakalar, drapeler ile hareketlenen üstler gelinliğe ayrı bir hava katar. Swarovskilerle, kristal taşlarla, inci ya da cam boncuklarla bezenerek gösterişli bir güzellik sergileyen gelinliği tamamlayacak ince topuklu, bantlı ayakkabılar giyilebilir. Gelinlikle aynı kumaş, tafta veya ipekle sapları bağlanan el buketi, incilerle, kurdelelerle, swarovski taşlarla süslenebilir.

Konuklar da pullar, payetler, danteller ile süslenmiş kısa elbiseler, uzun, kabarık tuvaletler gibi gösterişli abiyeler giyebilir. Koton ya da pamuklu kumaştan elbiseler bu konsepte uyum sağlamaz. Dağınık ya da rahat saçlar yerine gösterişli kıyafeti tamamlayacak gösterişli saç stilleri uygulanabilir. Makyajda ise elbisenin rengini göz önüne alarak, uygun bir makyaj yapılabilir.

Örneğin elbise parlaksa, makyajda matlığı tercih etmek orantıyı sağlar. Ayakkabı ve çanta seçimi de özgürce yapılabilir.

Çok şık, topuklu, ışıltılı, trendy çizgilerde elbiseye uygun istenen model ayakkabı kullanılabilir.

Düğün, balo salonundaysa nasıl giyinilir? Haberi 4520 Kez Okundu.

Yapılan Yorumlar

YORUM YAZIN