Hayat kolaylaştıran öneriler

Sağlıklı Yaşam | 17 Mayıs 2011 15:13

Hayat kolaylaştıran önerilerHayat kolaylaştıran öneriler Haberi 1865 Kez Okundu.

Keyif almanızı sağlayacak, muhteşem pratik bilgiler Markadin.com'da


Balığın Gözü:

Balığın tazesi parlak gözlerinden ve koyu kırmızı süzgeçlerinden anlaşılır. Bir de pulları gevşek olmamalıdır. Taze fasulyeyi, enginarın çanak yaprağını, kırmadan almayın. “Çat” diye kırılmıyorsa zaten hiç almayın.

Kabına Sığmayanlar:

Uzmanlar, kabına sığmayanların en başında gelen gıdalardan biri olan sütü kaynatırken, tencerenin dibine yapışmaması için uzun saplı kaşık koyulmasını da öneriyor.Spagettei Pişirirken:

Uzmanlara göre, spagettileri tencereye sığdırmak için ille de bölmek gerekmiyor. Bırakın kaynar suya yarı bellerine kadar girsinler. Uçları yumuşayınca, şöyle bir iterek hepsini boylu boyunca suyun içine sokabilirsiniz.

Kiraz Saplarından Çay:

Kiraz 1 ay gibi kısa süre içinde piyasada bulabildiğimiz ve ondan sonra da 1 yıl özlediğimiz bir meyva. Meyvasını yediğimiz kirazın saplarını sakın atmayın. Bu sapları kurutarak ilginç, ilginç olduğu kadar da Sağlıklı çay yapabilirsiniz. 30 gr kiraz sapını 1 litre suda 10 dakika kaynatarak hazırlayacağınız çay, hem böbrekleri çalıştırır, hem de zehirli maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Hayat kolaylaştıran öneriler Haberi 1865 Kez Okundu.

Yapılan Yorumlar

YORUM YAZIN