Hemoroid nasıl geçer?

Sağlıklı Yaşam | 20 Mayıs 2011 15:02

Hemoroid nasıl geçer?Hemoroid nasıl geçer? Haberi 5875 Kez Okundu.

Hemoroid bitkisel tedavi: Hemoroide ne iyi gelir? Hemoroid nasıl geçer?


Hemoroid nedir, neden olur? Hemoroid bitkisel tedavi yolları nelerdir? Hemoroid için şifalı bitkiler ve hemoroid kürü tarifi. Hemoroid hastalığı tıpkı kanser gibi neredeyse hemen hemen her insanda meydana gelebilecek olan bir hastalıktır. Hastalığın oluşumu yine halkın bilinçsiz bir şekilde hareket etmesinden kaynaklanmaktadır.

Uzmanlar büyük hacetimizi giderirken fazla ıkınmamayı ve aynı zamanda klozet yerine alaturka tuvaletler kullanılmasını önermektedirler. Alafranga tarzı tuvalet kullanımlarında büyük hacetin daha rahat giderildiği ve hemoroid oluşumu görülen anüs bölgesinin fazla zedelenmediği saptanmaktadır. Özellikle de anüs bölgesindeki zedelenme ve tahriş sonucu ortaya çıkan bu hastalık aynı zamanda düzensiz beslenmekle de bağlantılıdır. Kabızlık sorunun yol açtığı hemoroid bunun aksi olan isal rahatsızlığı sonucunda da görülmektedir.

Bu hastalığın tedavisinin genel olarak bilinen yöntemi ameliyat olmasına rağmen çeşitli ilaç ve losyonlarla da yapılabilir. İlaç kullanımı esnasında özellikle de losyonların oluşturduğu kaşıntı yan etkisinden dolayı losyonlar pek tavsiye edilmemektedir.

Hemoroidin iyileştirilmesi genel olarak ameliyatla yapılsa bile bunun yanı sıra bitkisel çözümler de önerilmektedir. Bu bitkisel tedavilerin yapılmasından önce doktora başvurularak tedaviye başlanması temel şarttır. Çünkü hastanın damar yapısı ve kan değerlerine göre farklılık ve yan etkiler göstereceği savunulan bu bitkisel ilaçlar, özenli bir doktor kontrolünden sonra ancak doktor tavsiyesi üzerine kullanılabilir.

Hemoroid ilaçları

Venapro adını taşıyan bu ilaç, hemoroidin giderilmesinde ameliyatsız çözümler sağladığı kesin olarak kanıtlanmıştır. İlacın bitkisel olmasından dolayı da herhangi bir yan etkisinin bulunmadığı çeşitli klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Hemoroid sorunu tamamen ortadan kaldıran bu ilacın minimum üç aylık bir kullanım süresi vardır. Tedavi bittikten sonra da ilaç etkileşimlerini sürdürerek hastalığın tekrar oluşum riskini de ortadan kaldırmaktadır.

Hemoroid bitkisel tedavisi

Basur tedavisi ve kürü 1

Hemoroid nasıl geçer? 4 bardak soğuk içine 4 tatlı kaşığı ufalanmış çobançantası ve bu karışım 8 saat bekletilir. Bekletilen karışım 1 gün içerisinde tüketilmelidir. Ayrıca çobançantası kaynatılır ve bu su ile basur yıkanır.

Hemoroit bitkisel tedavisi formül 2

1 bardak kaynar su içine 10 gram siyah üzün yaprağı konur ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Bu basur küründen günde 2 bardak hazırlanıp içilir.

Bitkisel hemoroid ilacı formülü 3

Semizotu lapa haline getirilir. Lapa haline getirilen semizotu hemoroid üzerine konulup bir süre bekletilir.

Bitkisel basur ilacı formülü 4

Saf zeytinyağı ısıtılır. Sabahları bu ısıtılan zeytinyağı küründen aç karnına 50 gram kadar içilir. Zeytinyağı kürüne birkaç gün devam edilir.

maydanoz kürü: Hemoroit ilacı tarifi 5

1 bardak kaynar suyun içine 1 tutam ince doğranmış maydanoz ilave edilir ve bu karışım 5-10 dakika boyunca kaynatılır. Kaynayan maydanoz kürü 20 dakika demlenmesi için bekletildikten sonra bu kür ile basurlu bölge bolca ıslatılır.

Hemoroid nasıl geçer? Haberi 5875 Kez Okundu.

Yapılan Yorumlar

YORUM YAZIN