Kulak Ağrınızın Nedenini Öğrenin!

Sağlıklı Yaşam | 01 Haziran 2011 17:05

Kulak Ağrınızın Nedenini Öğrenin!Kulak Ağrınızın Nedenini Öğrenin! Haberi 1961 Kez Okundu.

Kulak ağrısı ile birlikte geçici işitme kaybı ve kulak akıntısı görülebilir.


Çıban, abse, kirli suyun kulağa kaçması, mantar enfeksiyonu, alerjik reaksiyon ve kulağın yabancı cisimlerle karıştırılması gibi etkenler dış kulak iltihabına neden oiabilir.

Homeopati tedavileri etkilidir:Kulakta oluşan kızarıklık ve ağrılar için güzelavrat otu kullanılabilir.Kokulu akıntılar için “Merkür” adlı madde kullanılabilir. Tıpkı diğer homeopati mad­delerinde olduğu gibi; bu maddenin kullanımı için de, uzmanınızdan bilgi almanız gerekmektedir.

Bir pamuğun üzerine birkaç damla çay ağacı yağı damlatın ve çocuğunuzun kulağını bu pamuk ile temizleyin. Mantar ve bakteri enfeksiyonlarını bu şekilde tedavi edebilirsiniz.

Homeopati alanında marjoram adıyla bilinen origanum yağını üzüm tohumu yağı ile ka­rıştırın. Hastalıklı kulağın içini ve etrafını bu karışım ile hafifçe silin.

Çocuğunuzun bağışıklık sistemini güçlendirin. Bu şekilde, dış kulakta çıkma ihtimali olan abse ve çıbanların oluşumunu önlemiş olursunuz.

Saç kurutma makinesi kullanın. 10 cm. mesafeden ılık hava ve düşük fan hızında kurutma makinesi ağrıyı azaltacaktır.

Burnunuzu tutun. Uçakta 10.000 metrede uçarken kulaklarınız tıkanırsa burnunuzu iki parmak arasında sıkıştırıp, derin bir nefes alın ve havayı genzinize doğru yönlendirecek şekilde üfleyin. Açılma sesi duyacaksınız. Bu basınç eşitlemesinin olduğunu gösterir, aynı zamanda kulak ağrısı da ortadan kalkar.

Kulak ağrısı, geceleri daha fazla rahatsızlık verir. Uykuya daldığınızda her şey normal görünür ama östaki kanalı rahat boşalamaz. Ve gece yeterince yutkunmadığınız için yeterince hava girişi de olmaz.Orta kulaktaki hava, etraftaki dokular tarafından kullanılır ve negatif basınç oluşumuna neden olur. Bu da kulak zarının içeri doğru emilmesi demektir. Sonra da gecenin bir yarısına doğru kulak ağrısı ile uyanılır.

Aşırı gürültülü ortamlarda çalışan insanlarda da sıklıkla kulak ağrısı görülür.

Kulak Ağrınızın Nedenini Öğrenin! Haberi 1961 Kez Okundu.

Yapılan Yorumlar

YORUM YAZIN