Makyajınız sizi güzelleştiriyor mu yoksa olduğunuzdan yaşlı mı gösteriyor?

Güzellik | 01 Aralık 2012 13:32

Makyajınız sizi güzelleştiriyor mu yoksa olduğunuzdan yaşlı mı gösteriyor?Makyajınız sizi güzelleştiriyor mu yoksa olduğunuzdan yaşlı mı gösteriyor? Haberi 2993 Kez Okundu.

Aynaya iyi bakın ve dürüstçe cevap verin. Eğer aynadaki görüntünüzde bir sorun görüyorsanız, o halde nerede yanlış yapıyorsunuz?


Makyajı daha iyi görünmek için yapıyoruz. Ama bazen öyle hatalar yapıyoruz ki, en az 10 yaş büyük gösteriyoruz! Facia!

Çok fazla bronz allık

Yanaklarınıza süreceğiniz pembe bir allık ile yüzünüze anında hayat gelir. Pembe, daha genç ve dinamik gösterir. Çok fazla bronzluk cildinizi daha yaşlı ve olgun gösterir.

Şeftali ve pembe tonlarındaki allıklara ağırlık verin.

Koru renk ruj

Koyu renk rujlar, dudakları daha ince ve yaşınızı daha büyük gösterir. Dudakları daha dolgun, canlı ve taze göstermek için şeftali ve pembe tonlarında rujları ve parlatıcıları tercih edin.

Dudağınızı biraz daha kalın göstermek için rujunuzla aynı ton kalemi dudak çizginizin dışına taşırarak sürün sonra rujunuzu sürün. Kalem sürdüğünüz dışarıdan belli olmasın. Bu şekilde daha dolgun dudaklara sahip olacaksınız.

Alt kirpiklere maskara sürmek

Alt kirpiklere maskara sürmek, sizi daha yaşlı gösterir. Çünkü alt kirpiklere sürülen maskara gün içinde aktığında ya da etrafa bulaştığında göz altınızı karartır. Böylece yorgun ve çökkün görünürsünüz.

En iyisi, alt kirpiklerinizin uçlarına hafifçe renk verin. Tamamına maskarayı sürmeyin.

Çok fazla fondöten

Çok kalın fondöten tabakası, ince çizgilerin içine yerleşir ve mimik çizgileri dahil, cildinizdeki en ufak sorunu bile ortaya çıkarır. Yüzde tabaka gibi görünür.

Fondöten kullanacaksanız, "mat" ve "uzun süre kalıcı" özellikte olan fondötenlerden kaçının. Bunlar kalın yapıda fondötenlerdir. Ayrıca cildinizin her santimini kapatmak zorunda değilsiniz, ihtiyacınız olan yerlere fondöten uygulayın.

Işık yayıcı pigmentler içeren hafif fondötenleri tercih edin.

Toz pudra ile makyajı bitirmek

Genç bir cilt, ışığı yansıtır. Toz pudra, ışık yansımasını önlemek ve ciltteki sorunları ortaya çıkarmak eğilimindedir. Cildi matlaştırır ve sönük gösterir.

Makyajınızı bitirirken yüzünüzün tamamına toz pudra sürmeyin o yüzden. Sadece çok çabuk yağlanan bölgelere sürün, T bölgesi gibi.

Göz altını kapatıcı ile örtmek

Göz altlarınızda torbalanma veya ince çizgiler varsa, kapatıcıyı kalın şekilde sürmeyin. Sorunları daha çok ortaya çıkarırsınız. Fondöten tipi kapatıcılardan bahsediyoruz burada. Çok açık renkli kapatıcılar da oldukça kötü görünür.

Göz çevresi çok ince bir deriye sahip olduğu için en iyisi fırça ile sürülen aydınlatıcılardır.

Koyu renk kaş kalemi seçimi

Doğal kaş renginize göre bir ton ya da iki ton açık kalem seçin. Bu şekilde kaş kalemi kullandığınızda boyadığınız pek belli olmaz. Kalemi sürdüğünüzde kaş fırçası ile dağıtın. Tek yerde toplanmasın.

Koyu renk kaş kalemi çok suni ve kötü görünür.

Koyu renk dudak kalemi

Koyu renk dudak kalemi hakkında fazla yoruma gerek yok, nasıl göründüğünü tahmin edersiniz. O yüzden asla tek başına kalem sürüp, rujsuz çıkmayın. Dudak kaleminin amacı, dudakları belirginleştirmek ve rujun sınırlarını kusursuz çizmektir.

En iyi dudak kalemi ne açık ne koyu olandır, ruj ile aynı renk olandır.

Gözün tamamına siyah kalem çekmek

Gözünüzün tamamına siyah kalem çekmeyin. Bu, sizi daha sert gösterir ve kalem aktığında da çok kötü görünebilir.

Siyah yerine kahverengi eyeliner/kalem tercih edebilirsiniz. Özellikle alt kirpik diplerinde...

Makyajınız sizi güzelleştiriyor mu yoksa olduğunuzdan yaşlı mı gösteriyor? Haberi 2993 Kez Okundu.

Yapılan Yorumlar

YORUM YAZIN