Masrafsız Dekorasyon Fikirleri

Hobi | 14 Aralık 2010 14:58

Masrafsız Dekorasyon FikirleriMasrafsız Dekorasyon Fikirleri Haberi 3670 Kez Okundu.

Dekorasyonuzu yenilemenin birçok yolu var, ancak hem şık hem uygun olsun diyorsanız yaratıcık, araştırma, hayalgücü formülünü harekete geçirerek kendinize özel stili yaratabilirsiniz.


Yastıklarınızı, tuafiye malzemeleri satan yerlerden alacağınız boncuklar, ponponlarla süsleyip kişiselleştirebilirsiniz.
Odanızın havasına hava katmak istiyorsanız, pencerelerinize arkaları vakumlu çiçekli, hayvancıklı, boncuklu figürlerle süsleyebilirsiniz.
Dolap raflarınızı yenilemek için, kendinden yapışkanlı duvar kağıtlarını denemeyi hiç düşündünüz mü? Ben beğeneceğinizi umuyorum.üstelik çok uygun ve istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
Evinizde askılık için yeriniz yoksa, duvara monte edebileceğiniz topuz şeklindeki kulplarla askılık yaratabilirsiniz, üstelik altına resim ayna ve ya zevkinize özel şekilde süsleyebilirsiniz.(Ben topuzları eşit olmayan sıra ile dizip altına ayna yerleştirdim, ayna köşelerinin üzerine de yapışkanlı duvar süslemelerinden yapıştırdım oldukça şık durdu)
Hobi mağazalarında ve ya nalburlarda bulabileceğiniz kırık seramik ve ayna parçalarını banyo dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz.Ayna parçalarını cam boyası ile rengarek boyayarak kullanmanızı öneririm.Gereken sadece kuvvetli bir yapıştırıcı.
Odanızda eğlenceli ve şık bir ortam yaratmak için ışık oyunlarına başvurabilirsiniz.Bunun için delikli kumaş veya dantel parçalarını eski abajurunuzu, yoksa sağlam telden yapılmış kare-dikdörtgen-yuvarlak şekillerin etrafını sararak kullanabilirsiniz.
Eskiyen kutu ve sepetlerinizi renkli kumaşlarla kaplayarak dekorasyonda kullanabilirsiniz.(Ben bunun için, farklı boylardaki 3 ayakkabı kutusunu mat renkli defter kapı ile kapladım)
Eski elektrik düğmelerinizin üzerlerine renkli duvar kağıtları ile kaplayabilirsiniz.
Kanepenizin havasını değiştirmek için farklı renklerde minderler kullanabilirsiniz.Not:Aynı kumaşın farklı tonları olursa daha şık duracağından yanayım.
Duvarlarınız için uygun çerçeveler bulamıyorsanız, kalın renkli kartonları etrafını çevirmek için kullanabilir, üstelrine renkli düğme, boncuklar yapıştırabilirsiniz.
Fazla renksiz ve demode gelen perdelerinize renkli boncuklarla hava katabilirsiniz.
Eskiyen mobilyalarınızı yeniden boyayabilir veya dilediğiniz desende stencil uygulaması yapabilirsiniz.
Koton kumaşlardan torbalar dikerek bunları dolaplarınızın iç kısımlarına yapıştıracağınız askılıklarda kullanabilirsiniz.

Masrafsız Dekorasyon Fikirleri Haberi 3670 Kez Okundu.

Yapılan Yorumlar

YORUM YAZIN