Üç Aylık Bebek Beslenmesi, Bakımı ve Gelişimi

Anne ve Çocuk | 17 Mayıs 2011 16:19

Üç Aylık Bebek Beslenmesi, Bakımı ve GelişimiÜç Aylık Bebek Beslenmesi, Bakımı ve Gelişimi Haberi 1725 Kez Okundu.

Bebeğinizle birlikte geçirdiğiniz üçüncü ayınızdasınız.


ık bebeğiniz mimikler yapmaya,gülücükler atmaya başlar, daha az ağlar,daha az huysuzluk eder. Etrafında olup bitene karşı merakı ilgisi artar. Yalnız bırakırsanız ağlayarak tüm ilgiyi üstüne çekmeye çalışır.Yüzüstü yatırdığınızda dirseklerinden kuvvet alarak başını kaldırır. Yavaş ilerleyen bir cisimi gözleriyle ve başını çevirerek takip eder.

El ve parmakları ilisini çeker uzun süre elleriyle ayaklarıyla oynar. Uyku saati ve besin saati düzene girmeye başlar. Herhangi bir nesneye gücünü toplayarak vurabilir. Desdek alırsa kucağınızda oturmaya çalışır. Elinie verdiğiniz nesneleri önce sıkıca tutar sonra dikkatlice bakar ve ağzına götürerek emmeye çalışır. Bu noktada etrafda artık bebeğinizin ağzına götürmesiyle kendisine zarar verebilecek nesneleri ortadan kaldırmaya başlamanız gerekecektir.

Renkli,sesli objelerle oynamasını sağlayın. Ancak bu objelerin yutma riski olmayacak kadar büyük şeyler olmasına dikkat edin.Gösterdiğiniz objeleri onu uzatıp ekerek yakalamasını sağlamaya çalışın. Yakaladığı obje onun kendisini cesaretli hissetmesine neden olacaktır. Salladığı zaman ses çıkaran yada konuşan oyuncaklar daha çok hoşuna gidecektir. Gülümseyerek ismini sık sık telaffuz edin. Ellerinizi çırpmanız, şarkılar söylemeniz, dans etmeniz onun eğlenmesine ve belli belirsiz seslerle size karşılık vermesine ortam hazırlar.
Anne sütü ile beslemeye devam edin.

Üç Aylık Bebek Beslenmesi, Bakımı ve Gelişimi Haberi 1725 Kez Okundu.

Yapılan Yorumlar

YORUM YAZIN