Yüz Şeklinize Göre Saç Modelleri!

Güzellik | 01 Haziran 2011 11:53

Yüz Şeklinize Göre Saç Modelleri!Yüz Şeklinize Göre Saç Modelleri! Haberi 2810 Kez Okundu.

Kuaförünüze gittiğinizde, yüzünüze en uygun saç modelini seçmek istiyorsanız, saç modellerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.


Üçgen Yüz:

Saçlarınızı mümkün olduğunca yandan ayırın ki, dikkatleri daha geniş olan alın bölgenizden uzaklaştırın. Saçın yüzünüze doğru dökülmesine izin vermelisiniz. Dolgun ve katlı bir kakül ile dikkatleri sivri olan çenenizden farklı bir yöne çevirebilirsiniz.

Yanlara uygulanan saç renginizden bir ton açık röfleler, yüzünüzün sivri çene bölümünü dengeler. Saçlarınıza fönle hacim kazandırabilirsiniz. Saçlarınız uzunsa, göz hizasından itibaren dışarıya tarayın. Dışa doğru taranan dalgalı saç, yüzü daha dolgun göstereceği gibi simetri de kazandırır.


Kare Yüz:
Kaküllü, yumuşak, kısa bir kesimle yüz şeklinizin köşelerini yumuşatabilirsiniz. Kakülünüzü saç spreyiyle sabitleyin. Başın üst kısmı hacimli olan modeller, yüzü daha yuvarlak hatlı gösterir. Bunun için saçlarınıza diplerden krepe yapabilirsiniz.


Köşeleri yok etmek için saçlara hareket vermek ideal çözümdür. Saçlarınıza dışa dönük fön çekerek bunu sağlayabilirsiniz. Rahat ve yumuşak görünümlü bir kakülle alnınızın köşelerini gizleyebilirsiniz. Kakülünüz kaş hizasında olmalı.

Yuvarlak Yüz:
İçe doğru fönlediğiniz kısa kaküllerle yüzünüzü uzun gösterebilirsiniz. Kakülleriniz kaşınızın 1 cm üzerinde kesilmiş olmalı. Saçlarınız gürse, yanlara katlar vererek saçlarınızın kabarmasını önleyebilirsiniz.


Çapraz bir modelle simetri estetik bir şekilde hafifletebilirsiniz. Kakülünüzü alnınızın bir tarafına yapışık şekilde fönle tarayın. Omuzları geçen uzun saçalar, yuvarlak uzun bir görünüm sağlar. Tek yapmanız gereken uzun kaküllerle yüzünüze farklı bir hava katmak.


Oval Yüz:

Her tip modelin yakışabileceği şanslı bir yüz tipine sahip olduğunuz için, biraz cesur davranıp, saçlarınızı dikkat çekici bir modelde kestirebilirsiniz. Yanak hizasında kısa ve katlı kesilmiş saçlarınızı yandan ayırarak, fönle hacim kazandırabilirsiniz.


Saçınızı düz çizgi yaratmayacak bir şekilde ayırarak, yüz hatlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Oval yüzlere en yakışan modellerinden biri de maşayla kıvrılmış dalgalı saçlardır. Yalnız saçınıza maşa yaparken çok diplerden başlamamalısınız.

Yüz Şeklinize Göre Saç Modelleri! Haberi 2810 Kez Okundu.

Yapılan Yorumlar

YORUM YAZIN